Класиране и записване в специалност Топлоенергетика и ядрена енергетика – ОКС Бакалавър – 2024-2025

На основание Закона за висше образование и Правилника за приемане на студенти в Технически университет – София за учебната 2024/2025 г. е издадена Заповед на Ректора за I-во класиране на кандидат-студенти.

Всеки кандидат-студент може да провери класирането си тук.

Срок за записване – от 08.07.2024 г. до 12.07.2024 г. всеки работен ден, включително на 13.07.2024 год. (събота) и 20.07.2024 год. (събота), от 8.30 до 16.30 ч.

1. Класираните кандидат-студенти по първо желание се записват окончателно с диплома-оригинал и ксероксно копие, 4 снимки и лична карта в съответната специалност в определения срок, като преди това внасят държавната такса за обучение за зимния семестър на уч. 2024/2025 г. на постерминал в бл. 1, ет. 3, ст. 1337 (Ректорат).

2. Класираните не по първо желание оставят в съответния факултет диплома-оригинал и чакат да бъдат прекласирани във второ класиране. При него те запазват класирането си или се прекласират напред към по-желаните специалности. Ако желаят, се записват окончателно в специалността, в която са класирани, като подават декларация, че желаят да останат в същата специалност и не участват във второ класиране.

3. Некласираните кандидат-студенти чакат второ класиране, без да подават никакви документи.

Записването в специалност Топлоенергетика и ядрена енергетика се извършва в студентската канцелария на Енергомашиностроителен факултет в блок 2 на ТУ-София, етаж 3, кабинет 2346.

Обучението по държавна поръчка в специалността Топлоенергетика и ядрена енергетика е освободено от заплащане на семестриални такси.

Документите за записването (студентска книжка, лична карта и уверение) можете да закупите от книжарницата на партера в блок 2 на ТУ-София. В книжарницата можете да направите и снимките си.

Поздравления и пожелания за успехи за всички първокурсници, избрали специалност Топлоенергетика и ядрена енергетика!