Студент на годината за 2019 година

Студенти от Техническия университет – София спечелиха приза „Студент на годината” за 2019 година. Конкурсът бе организиран от Националното представителство на студентските съвети и се състоя под патронажа на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. Ежегодно се отличават студенти в 15 образователни направления. Иван Маринов е награден с най- високия приз – „Студент на годината”, а Симона Митева от Република Северна Македония получи приза „Най-добър чуждестранен студент на годината”. Те са студенти в четвърти курс на образователно-квалификационна степен „бакалавър” в катедра „Топлоенергетика и ядрена енергетика” на Енерго-машиностроителен факултет. Наградените студенти са с отличен успех, стипендианти на АЕЦ „Козлодуй” ЕАД и имат значителни научни постижения на национално и международно ниво. Те са активни членове в научно-изследователски проекти на фонд „Научни изследвания” по проблемите на опазване на околната среда при енергопроизводството с ръководители доц. д-р инж. Силвия Бойчева и гл.ас. д-р инж. Деница Згурева, преподаватели в ТУ– София. Официалната церемония по удостояване с отличията се проведе на 16-ти декември 2019 г. в Националния студентски дом.

източник: ТУ-СОФИЯ